Вейпинг — это вдох и выдох аэрозоля, часто называемого паром, который производится электронной сигаретой (вейпом) или подобным устройством. Этот термин используется потому, что электронные сигареты производят не табачный дым, а скорее аэрозоль, часто принимаемый за водяной пар, который на самом деле состоит из мелких частиц. 

Популярность вейпинга возросла с появлением электронных сигарет, которые были представлены на массовом рынке в США в 2007 году. Устройства типа вейп включают в себя не только электронные сигареты, но и ручки-вейпы, а также современные персональные испарители (также известные как «MODS») . Электронные сигареты, которые напоминают обычные, и ручки-вейпы, которые напоминают большие авторучки, как правило, проще по конструкции и дешевле, чем устройства, которые могут настраиваться пользователем.

Як відбувається вейпінг?

Зазвичай пристрій для вейпінгу складається з мундштука, батареї, картриджа для зберігання електронної рідини або електронного соку та нагрівального елемента для пристрою, що живиться від батареї. Коли пристрій вмикається, батарея нагріває випарний компонент, який перетворює вміст електронної рідини на аерозоль, який вдихається в легені, а потім видихається.

Електронна рідина у продуктах для вейпінгу зазвичай містить рідину на основі пропіленгліколю або рослинного гліцерину з нікотином, ароматизаторами та іншими хімікатами та металами, але не тютюн. Деякі люди використовують ці пристрої для вейпінгу ТГК, хімічної речовини, що викликає галюциногенні ефекти, схожі на марихуану або навіть синтетичні наркотики.

Найновішим і найпопулярнішим продуктом для вейпінгу є JUUL, маленький гладкий пристрій, що нагадує USB флешку. Тонкий дизайн дозволяє легко його ховати, що допомагає пояснити, чому він став таким популярним серед учнів середніх та старших класів. Нині його частку припадає близько 72 відсотків частки ринку вейп-продуктів. Кожен продукт JUUL містить високу дозу нікотину, при цьому одна капсула або ароматичний картридж містять приблизно таку кількість нікотину, що і ціла пачка сигарет.

Зростаюча кількість доказів вказує на те, що продукти вейпінгу можуть бути небезпечними. Незважаючи на ранній оптимізм, коли ці продукти вперше з’явилися на ринку наприкінці 2000-х років, захисники здоров’я тепер рекомендують бути обережними при їх використанні у світлі доказів того, що ризики, особливо для молодих людей, переважують їхні переваги.

By Сергій Джонсон

Кальянний майстер. Менеджер кальянного закладу. Добре знаюся на електронних сигаретах, рідинах та вейпах. Є 5 кальянів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *