Заправка вейпа – це наповнення бака вейпа електронною рідиною (заправкою). Заправка вейпа – простий і зрозумілий процес. Як тільки ви його освоїте, ви зможете виконувати цю дію швидко і без зайвих рухів.

Всі вейпи можна розділити на три види:

 • Вейпи з баками верхнього заповнення
 • Вейпи з баками нижнього заповнення
 • Вейпи крапельної заправки

Давайте розберемо кожен випадок детальніше.

Як заповнювати вейпи з резервуаром верхнього наповнення

 1. Щоб поповнити свій вейп з баком верхнього наповнення, насамперед відкрутіть його з корпусу вашого мода для електронних сигарет.
 2. Відкручуємо підставу і акуратно знімаємо котушку. У більшості випадків вона повинна легко вислизнути сама.
 3. Зволожите котушку декількома краплями електронної рідини за допомогою крапельниці, помістивши по краплині електронної рідини в кожен отвір.
 4. Замініть котушку і прикріпіть розпилювач назад до резервуару.
 5. Далі відкручуємо верхню частину бака, щоб додати електронну рідину. Більшість електронних рідин поставляються з крапельницею для прискорення і спрощення заправки. Продовжуйте заливати рідину, поки не дійдете до обмежувальної лінії.
 6. Зберіть свій бак і щільно затягніть всі деталі. Перед початком роботи обов’язково витріть пролиту повз рідину.
 7. Зачекайте кілька хвилин, щоб рідина повністю вбралася. Потім включите ваш пристрій і вперед, насолоджуйтеся процесом.

Як заправляти вейпи з резервуаром нижнього наповнення

 1. Щоб поповнити свій резервуар нижнього поповнення, спочатку почніть з його видалення з тіла вашого мода.
 2. Далі відкручуємо корпус котушки і знімаємо його з верхньої частини бака.
 3. Змочіть свою котушку однієї або двома краплями електронної рідини в кожен отвір. Це важливо. Змочування котушки запобіжить її горіння, тому що гніт вже буде насичений електронної рідиною при першому вдиху.
 4. Замініть котушку і вверніть її назад в бак. Потім відкрутіть всю нижню частину розпилювача, щоб отримати доступ до самого резервуару. Більшість електронних рідин поставляються з крапельницею, що полегшує заправку.
 5. Помістіть крапельницю у внутрішній частині резервуара і заливайте електронну рідину, поки це не досягнете лінії обмеження.
 6. Зберіть свій резервуар, намагаючись стерти з нього всі можливі витоки рідини.
 7. Залиште пристрій на кілька хвилин, щоб у котушки було достатньо часу для насичення.

Крапельна заправка

Крапельна заправка – це заливання рідини безпосередньо на спіраль або гніт вейпа. Таку процедуру потрібно виконувати кожні 2-3 затяжки.

До переваг крапельної заправки можна віднести те, що вона відбувається через широкий Дріп-тип без необхідності кожного разу відкручувати атомайзер від мода.

Серед недоліків можна виділити необхідність занадто часто міняти рідину.

Крапельна заправка останнім часом втрачає своє популярність. У нових моделях вейпов передбачена «ванна» або «колодязь». Ці поглиблення частково виконують роль бака. Так, у моделі Troll RDA глибина колодязя складає 10 мл. Такого запасу рідини вистачає до 12 затягувань. Також з’являються моделі RDTA – дріпкі по функціоналу, але з невеликим скляним резервуаром для зберігання рідини, наприклад Geekvape Avocado 24 RDTA.

Чистка бака вейпа

Дуже важливо регулярно чистити бак, щоб запобігти накопиченню нагару, який може знизити потужність і продуктивність вейпа. Робити це потрібно регулярно. В ідеалі – кожен раз, коли приходить час заправки вейпа.

Також важливо підтримувати чистоту свого резервуара при зміні рідин, інакше ви можете отримати небажану комбінацію смаку, коли залишки старої рідини змішаються з новою.

Зміна котушки

Термін заміни котушки залежить від того, як часто Ви курите вейп. Завзяті користувачі часто змінюють свої котушки мало не щотижня, в той час як помірні користувачі можуть робити це раз на два або три тижні.

Ви дізнаєтеся, що прийшов час змінити котушку, коли почнете помічати, що ваші електронні рідини почали ставати не такими смачними, як повинні. Ще один з найбільш поширених ознак того, що прийшов час міняти свою котушку, – це ні з чим не порівнянний присмак спалених тостів.