І ось відбулося. Листоноша доставив вам довгоочікувану посилку і ви відкриваєте коробку. Ваші очі широко розплющені, а все ваше тіло сповнює збудження. Просто подивіться на нього… гладкий, блискучий, це найдосконаліший вейп на ринку. Ви відчуваєте хвилювання, як при купівлі нового автомобіля.

Через два місяці: ваш вейп брудний і засалений, його продуктивність вже недостатня, і ви подумуєте над покупкою нового. Ви тільки що зрозуміли, що не знаєте, як доглядати та чистити вейп. Якщо у вас більше одного вейпу, цей сценарій, ймовірно, звучить дуже знайомо. Ми всі колись були новачками вейпінгу!

Регулярне технічне обслуговування є ключовим фактором для довгострокового використання та забезпечення високої продуктивності вашої електронної сигарети чи вейпу. Крім того, підтримання чистоти компонентів вашого вейпу гарантує, що ви отримаєте максимальний смак при кожному вдиху, а ми всі тут зібралися заради одного ароматного вдиху! Щоб допомогти вам зберегти ваш пристрій таким же новим, як і в день покупки, ми створили всеосяжний посібник для початківців «Як чистити та обслуговувати вейп».

Анатомія вейп-пристрою

Щоб дотримуватися наших порад з очищення вейпу, спочатку вам необхідно зрозуміти, з яких компонентів складається ваш пристрій. Випарник у вигляді ручки зазвичай складається з трьох основних компонентів:

 • Резервуар: бак вейпа містить електронну рідину і зазвичай поєднаний з розпилювачем як єдине ціле.
 • Котушка: нагрівальний елемент, який перетворює електронну рідину на пару.
 • Акумулятор: джерело живлення пристрою. Може мати параметри контролю напруги та температури. У вейп-модів батарея знаходиться всередині корпусу.

Бокс моди схожі за конструкцією, за винятком того, що вони мають більший за розміром корпус і потужніші батареї. Через цю збільшену потужність, бокс моди часто виробляє більше пари, дають кращий удар по горлу і посилює смак електронної рідини.

Коли потрібно чистити вейп?

Найперше — щоразу, коли ви змінюєте електронну рідину, обов’язково потрібно обполіскувати і чистити бак вейпу, щоб ваш новий аромат не змішувався з залишками старого.

Повномасштабне очищення випарника знадобиться, якщо ваш пристрій не дає бажаної продуктивності і ви помітили зменшення кількості пари, що випускається.

Як почистити бак вейпу?

Купуючи нові аромати електронних рідин, ми хочемо максимально відчути їхній смак. Але всі ми припускаємося помилки, додаючи нові ароматизатори в резервуар, зберігши присмак останньої електронної рідини, яку ми використовували до цього. Ми любимо всі наші рідини, але давайте подивимося правді в очі — останнє, чого ми хочемо, це вдихнути наш новий аромат молока з медом і відчути натяк на вчорашній горло присмак еспресо. Щоб уникнути цього, радимо регулярно очищати бак вейпу. Зазвичай досить простого полоскання, але іноді знадобиться і більш генеральне очищення спиртом.

Як здійснюється просте полоскання:

1. Наповніть миску теплою водою.

2. Від’єднати бак від моди.

3. Утилізуйте залишки рідини у баку.

4. Повністю розберіть резервуар.

5. Розмістіть компоненти бака в миску.

Вимийте компоненти бака у воді до повної чистоти. Якщо бак дуже брудний, то допоможе кілька крапель мила!

Витріть кожен компонент паперовим рушником.

Дайте деталям постояти та висохнути на повітрі протягом 10-15 хвилин.

Зберіть бак та пристрій.

Глибоке очищення – як очистити бак вейпу спиртом:

Від’єднайте бак від мода і видаліть всі рідини, що залишилися в баку.

Повністю розберіть резервуар на складові.

Як розчинник найкраще працює водостійка і неароматизована горілка, допомагаючи руйнувати відкладення електронної рідини на стінках бака. Змочіть горілкою ганчірку або паперовий рушник і протріть усі забруднені ділянки, доки резервуар не стане абсолютно чистим.

Протріть і промийте теплою водою.

Дайте деталям постояти та висохнути на повітрі протягом 10-15 хвилин.

Зберіть бак та пристрій.

Як почистити котушку чи спіраль вейпу?

Незалежно від того, наскільки добре ви чистите свій пристрій, у якийсь момент вам доведеться замінити котушку. На жаль, ми нічого не можемо вам розповісти про те, як почистити поламані вейп-котушки, щоб повернути їх до життя. Якщо ви намочите їх, вони згорять. Котушки мають величезний вплив на смак, і чим більше ви вейпіте, тим частіше вам доведеться міняти свою котушку.

Однак не хвилюйтеся, купити нову та замінити котушку зовсім не складно. Зміна котушки — це ще одна складова успішного догляду за вейпом. Ось деякі ознаки того, що ваша котушка може знадобитися заміни:

 • Вона візуально потемніла, вкрилася кіркою чи пошкоджена.
 • Ви відчуваєте смак гару навіть після ретельного очищення пристрою.
 • Ваш розпилювач має проблеми з витоком.
 • Ви відчуваєте зниження виробництва пари.

Заміна котушки у вашому випарнику відносно проста, проте з такою кількістю різних типів котушок, доступних на ринку, просто не існує універсального способу роботи. Однак, як правило, заміна котушки у вейпі відбувається за одним сценарієм:

 • Зніміть резервуар із пристрою.
 • Позбавтеся будь-якої електронної рідини, що залишилася.
 • Поверніть котушку проти годинникової стрілки, щоб викрутити її з бака.
 • Вкрутіть нову котушку.
 • Приєднайте бак до пристрою.

Загальні поради, як обслуговувати вейп

Тепер ви знаєте, як почистити вейп і як замінити котушку, коли настане час. Однак знання того, як чистити електронні сигарети чи бокс моди вейпів, — це лише частина успішного оволодіння мистецтвом вейпінгу. Ви, як і раніше, робитимете помилки і вивчатимете нові способи роботи, здійснюючи подорож від новачка до ветерана вейпінгу. Щоб скоротити час навчання, ось кілька порад про те, як найкраще доглядати за вейпом, щоб максимізувати продуктивність вашого пристрою:

Підтримуйте ідеальний рівень електронної рідини – не дозволяйте резервуарам працювати всуху, переконайтеся, що під час роботи в резервуарі завжди достатньо рідини. Крім того, не переповнюйте бак, додаючи електронну рідину до верху. Знайдіть оптимальний рівень наповнення для конкретного пристрою.

Зберігайте електронну рідину в потрібному середовищі. Не піддавайте її впливу екстремальних температур і не залишайте під прямим сонячним промінням. Через сильну спеку ваш вейп-сік втрачає щільність і збільшується ймовірність витоків або поганої роботи вейпбоксу.

Зберігайте свій вейп у відповідних умовах. Якщо пристрій не використовується, знайдіть безпечне місце для його зберігання, щоб мінімізувати будь-які нещасні випадки. В ідеалі, придбайте спеціальну валізу для зберігання вашого пристрою, коли ви подорожуєте або коли ви не будете використовувати його протягом тривалого часу.

Тепер ви знаєте, як чистити вейп, як чистити бак вейпа, як міняти котушку вейпа і як зберігати свій вейп так, щоб його можна було використовувати протягом багатьох років. Дотримуйтесь цього посібника, і ви неодмінно отримаєте максимальне задоволення при кожному вдиху. Вдалого паріння!

By Сергій Джонсон

Кальянний майстер. Менеджер кальянного закладу. Добре знаюся на електронних сигаретах, рідинах та вейпах. Є 5 кальянів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Sample list for winter scavenger hunt. Review of the voopoo vmate pro.