І ось сталося. Листоноша доставив вам довгоочікувану посилку і ви відкриваєте коробку. Ваші очі широко розкриті, а все ваше тіло наповнює збудження. Просто подивіться на нього … гладкий, блискучий, це найдосконаліший вейп на ринку. Ви відчуваєте хвилювання, як при покупці нового автомобіля.

Два місяці по тому: ваш вейп брудний і заяложений, його продуктивність вже недостатня, і ви роздумуєте над покупкою нового. Ви тільки що зрозуміли, що не знаєте, як доглядати і чистити вейп. Якщо у вас є більше одного вейпа, цей сценарій, ймовірно, звучить дуже знайомо. Ми всі колись були новачками вейпінга!

Регулярне технічне обслуговування є ключовим фактором для довгострокового використання і забезпечення високої продуктивності вашої електронної сигарети або вейпа. Крім того, підтримання чистоти компонентів вашого вейпа гарантує, що ви отримаєте максимальний смак при кожному вдиху, а ми все тут зібралися заради одного – ароматних вдихів! Щоб допомогти вам зберегти ваш пристрій таким же новим, як і в день покупки, ми створили всеосяжне керівництво для початківців «Як чистити і обслуговувати вейп».

Анатомія вейп-пристрою

Щоб слідувати нашим радам з очищення вейпа, спочатку вам необхідно зрозуміти, з яких компонентів складається вашої пристрій. Випарник у вигляді ручки зазвичай складається з трьох основних компонентів:

 • Резервуар: бак вейпа містить електронну рідину і зазвичай об’єднаний з розпилювачем як єдине ціле.
 • Котушка: нагрівальний елемент, який перетворює електронну рідину в пару.
 • Акумулятор: джерело живлення пристрою. Може мати параметри контролю напруги і температури. У вейп-модов батарея знаходиться всередині самого корпусу.

Бокс моди схожі по конструкції, за винятком того, що вони мають більший за розміром корпус і більш потужні батареї. Через цю збільшеної потужності, бокс моди часто виробляє більше пара, дають кращий удар по горлу і підсилює смак електронної рідини.

Коли потрібно чистити вейп?

Найперше – кожен раз коли ви міняєте електронну рідину, обов’язково потрібно обполіскувати і чистити бак вейпа, щоб ваш новий аромат не змішувався з залишками старого. Повномасштабна очищення випарника потрібно, якщо ваш пристрій не дає бажаної продуктивності і ви помітили зменшення кількості виробленого пара.

Як почистити бак вейпа?

Купуючи нові аромати електронних рідин, ми хочемо максимально відчути їх смак. Але всі ми допускаємо помилку, додаючи нові ароматизатори в резервуар, зберігши присмак останньої електронної рідини, яку ми використовували до цього. Ми любимо всі наші рідини, але давайте подивимося правді в очі – останнє, чого ми хочемо, це вдихнути наш новий сягкій аромат молока з медом і відчути натяк на вчорашній забіяк горло присмак еспрессо. Щоб уникнути цього, рекомендуємо регулярно очищати бак вейпа. Зазвичай достатньо простого полоскання, але час від часу буде потрібно і більше генеральна очищення спиртом.

Як здійснюється просте полоскання:

 1. Наповніть миску теплою водою.
 2. Від’єднати бак від мода.
 3. Утилізуйте залишки рідини в баку.
 4. Повністю розберіть резервуар.
 5. Помістіть компоненти бака в миску.
 6. Вимийте компоненти бака в воді до стану повної чистоти.
 7. Якщо бак дуже брудний, допоможе кілька крапель мила!
 8. Витріть кожен компонент паперовим рушником.
 9. Дайте деталей постояти і висохнути на повітрі протягом 10-15 хвилин.
 10. Зберіть бак і пристрій.

Глибоке очищення – як очистити бак вейпа спиртом:

 1. Відключіть бак від мода і видаліть всі рідини, що залишилися в баку.
 2. Повністю розберіть резервуар на складові.
 3. Як розчинник найкраще працює водостійка і неароматизовані горілка, допомагаючи руйнувати відкладення електронної рідини на стінках бака. Змочіть горілкою ганчірку або паперовий рушник і протріть всі забруднені ділянки, поки резервуар не стане абсолютно чистим.
 4. Протріть і промийте всі теплою водою.
 5. Дайте деталей постояти і висохнути на повітрі протягом 10-15 хвилин.
 6. Зберіть бак і пристрій.

Як почистити котушку або спіраль вейпа?

Незалежно від того, наскільки добре ви чистите свій пристрій, в якийсь момент вам доведеться замінити котушку. На жаль, ми нічого не можемо вам розповісти про те, як почистити поламані вейп-котушки, щоб повернуть їх до життя. Якщо ви намочіть їх, вони згорять. Котушки мають величезний вплив на смак, і чим більше ви вейпіте, тим частіше вам доведеться міняти свою котушку.

Однак не хвилюйтеся, купити нову і замінити котушку зовсім не складно. Зміна котушки – це просто ще одна складова успішного догляду за вейпом. Ось деякі ознаки того, що ваша котушка може знадобитися заміни:

 • Вона візуально потемніла, покрилася кіркою або пошкоджена.
 • Ви відчуваєте смак гару навіть після ретельного очищення пристрою.
 • У вашого розпилювача є проблеми з витоком.
 • Ви відчуваєте зниження виробництва пара.

Заміна котушки в вашому випарнику відносно проста, проте з такою кількістю різних типів котушок, доступних на ринку, просто не існує універсального способу роботи. Однак, як правило, заміна котушки в вейпе відбувається за одним сценарієм:

 • Зніміть резервуар з пристрою.
 • Позбавтесь від будь-якіх залишків електронної рідини.
 • Поверніть котушку проти годинникової стрілки, щоб викрутити її з бака.
 • Вкрутіть нову котушку.
 • Приєднайте бак до пристрою.

Загальні поради, як обслуговувати вейп

Тепер ви знаєте, як почистити вейп і як замінити котушку, коли прийде час. Однак знання того, як чистити електронні сигарети або бокс моди вейпов, – це тільки частина успішного оволодіння мистецтва вейпінга. Ви як і раніше будете робити помилки і вивчати нові способи роботи, здійснюючи подорож від новачка до ветерана вейпінга. Щоб скоротити час навчання, ось кілька порад про те, як найкраще доглядати за вейпом, щоб максимізувати продуктивність вашого пристрою:

 1. Підтримуйте ідеальний рівень електронної рідини – не дозволяйте резервуарів працювати всуху, переконайтеся, що під час роботи в резервуарі завжди достатньо рідини. Крім того, не переповнюйте бак, додаючи електронну рідину до самого верху. Знайдіть оптимальний рівень наповнення для вашого конкретного пристрою.
 2. Зберігайте свою електронну рідину в потрібному середовищі. Не піддавайте її впливу екстремальних температур і не залишайте під прямими сонячними променями. Через сильну спеку ваш вейп-сік втрачає щільність і збільшується ймовірність витоків або поганої роботи вейпбокса.
 3. Зберігайте свій вейп у відповідних умовах. Якщо пристрій не використовується, знайдіть безпечне місце для його зберігання, щоб мінімізувати будь-які нещасні випадки. В ідеалі, придбайте спеціальну валізу для зберігання вашого пристрою, коли ви подорожуєте або коли ви не будете використовувати його протягом тривалого періоду часу.

Тепер ви знаєте, як чистити вейп, як чистити бак вейпа, як міняти котушку вейпа і як зберігайти свій вейп так, щоб його можна було використовувати протягом багатьох років. Дотримуйтесь цього керівництва, і ви неодмінно отримаєте максимальне задоволення при кожному вдиху. Вдалого паріння!